Car | Cls | Crew | Car | Total Penalty |
Cls Pos |
O/A Pos |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | E | Will Nicholls/ Nick Broom | Ford Fiesta R5 | 1 | 1 | |
2 | E | Martyn England/ Dawn England | Ford Fiesta Rally2 | 2 | 2 | |
3 | E | Robert Dennis/ Andy Boswell | Skoda Fabia | 3 | 3 | |
4 | E | Philip Hopkins/ Sam Allen | Mitsubushi EVO 6 | 4 | 4 | |
5 | E | Ben Williams/ Russell Joseph | Mitsubishi Evo 6 | 5 | 5 | |
6 | C | Wayne Lloyd/ William Lloyd | Ford Escort | 1 | 6 | |
7 | D | Thomas “Stef DR” Davies/ Daniel Petrie | Ford Escort Mk II | 1 | 7 | |
8 | C | Chris White/ Jason Harris | Ford Escort | 2 | 8 | |
9 | E | Chris Marshall/ Andy Robinson | Mitsubishi Evo 5 | 6 | 9 | |
11 | A | Stephen Pritchard/ Emma Clarke | Vauxhall Nova | 1 | 10 | |
12 | C | Dean Davies/ Cameron Wheatley | Ford Escort | 3 | 11 | |
13 | B | Joe Piggott/ John Fellowes | Citroen Saxo VTR | 1 | 12 | |
14 | C | Adrian Griffiths / Karolina Kunigiskyte | Renault Clio | 4 | 13 | |
15 | D | Mark Harris/ Darren Matthews | Ford Escort | 2 | 14 | |
16 | D | Graham Davies/ Rhys William edwards | Darrian T9 | 3 | 15 | |
17 | C | Stuart Cameron/ Gary Whitington | Renault Clio Cop 172 | 5 | 16 | |
18 | B | Marc Mayes/ James Davies | Vauxhall Nova | 2 | 17 | |
19 | E | Hendrik Minderman/ Glyn Thomas | Subaru Imprezza | 7 | 18 | |
20 | C | Peter morgan/ Fiona crump | Vauxhall Chevette | 6 | 19 | |
21 | D | Anthony Deignan/ Kirun Deignan | Skoda Fabia VRS | 4 | 20 | |
22 | A | Barry Pavey/ Paul Rumary | Ford Escort | 2 | 21 | |
23 | B | Roger Ray/ Cameron Ray | Ford Fiesta Mk1 XR2 | 3 | 22 | |
24 | D | Nigel Brain/ Catherine Brain | Mazda MX5 | 5 | 23 | |
25 | C | Rick James/ Anna James | Ford Escort RS1800 | 7 | 24 | |
26 | C | Kevin Hall/ Sarah Day | Ford Escort | 8 | 25 | |
27 | D | Neil barson/ Gethin edwards | Bmw 325ti Compact | 6 | 26 | |
28 | D | Gary Speight / Sean Walsh | Ford Escort | 7 | 27 | |
29 | C | Trevor Keeble/ Chris Whittall | Ford Escort Mk2 | 9 | 28 | |
30 | C | Callum Cannings/ James Summers | Ford Escort RS1800 | 10 | 29 | |
31 | C | Mike Webb/ Steve Noble | Ford Fiesta ST150 | 11 | 30 | |
32 | C | Mark Burton / Toby Burton | Talbot Sunbeam | 12 | 31 | |
33 | B | Matthew arnold / Richard arnold | Skoda Felicia | 4 | 32 | |
34 | D | Andrew Norris/ Hollie Leigh Norris | Bmw E36 Compact | 8 | 33 | |
35 | B | John Petrie/ Heather Phelps | Peugeot 106 | 5 | 34 | |
36 | C | Edward Lowman/ Paul Lowman | Peugeot 205 GTI | 13 | 35 | |
37 | B | Gareth Thomas/ Dewi Mason | Peugeot 106 Rallye | 6 | 36 | |
38 | D | Peter Wilkins/ Caroline Brampton | BMW M3 | 9 | 37 | |
39 | B | Adrian Lawman/ John Hailing | Vauxhall Corsa s1600 | 0:20 | 11 | 50 |
40 | B | Trevor Barson/ Alan Hinton | Peugot 206 XSI Cup | 7 | 38 | |
41 | A | John Frederick Mills / Sharon Elaine Mills | MG ZR | 3 | 39 | |
42 | B | Jimmy Milligan / Mark Bradley | Peugeot 206 xsi | 8 | 40 | |
43 | A | Alex Roscoe/ Stephen Roscoe | Nissan Micra | 4 | 41 | |
44 | A | Stuart Baker/ Jeremy Baker | Morris Mini 1000 | 5 | 42 | |
45 | C | Massie Piggott/ Julian Monkley | Ford Escort MK3 | 14 | 43 | |
46 | B | Mark Davis/ Trudy campion | Citroen C2 | 9 | 44 | |
47 | B | Mark Shannon/ Nicholas Jones | Peugeot 106 Gti | 10 | 45 | |
48 | A | Oliver Norfolk/ Alexander Mill | Nissan Micra | 6 | 46 | |
49 | A | Amber Smith/ Paul Topping | Nissan Micra | 7 | 47 | |
50 | A | James Offield/ Jonathan Davies | Nissan Micra | 8 | 48 | |
51 | C | Ian Ross/ Lucy Pitch | Ford Escort Mk 2 | 15 | 49 |
These results became Final on Saturday 30th April 2022 at 16:50 BST and were signed by Dave Boden (Clerk of the Course)