Car | Cls | Crew | Penalty | Total | Cls Pos |
O/A Pos |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Class A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
81 | A | John Warner/ Steve Suckling | 2 | 71 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
108 | A | Sheldon Furby/ Peter Littlefield | 6 | 93 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
116 | A | James Hardy / Nick Wilkins | 7 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
92 | A | Darrell Denning/ Derek Drayton | 3 | 81 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
88 | B | Dominic Delaney/ Matt Walk | 13 | 77 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | B | Ashley Field/ Josh Davison | 2 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
94 | B | Mike East/ Richard Pashley | 15 | 82 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
105 | B | Andrew Smith/ Dave Andrew | 18 | 90 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | B | Andy Gwynne/ Holly Robinson | 1 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
87 | B | Jason Harris / Chris White | 12 | 76 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
86 | B | Paul Bonner/ Callum Dickinson | 11 | 75 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | B | Tim Seipel/ Owen Evans | 5 | 46 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
96 | B | Ed Scott/ Ben Scott | 16 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
101 | B | Frazer Moss/ Andy Moss | Driveshaft | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | C | Andrew Phillips/ Rupert Barker | 9 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
89 | C | Nigel Greensall/ James Proudfoot | 24 | 78 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
72 | C | Alan Marriage/ Colin Jenkins | 21 | 64 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | C | Gavin Rogers/ Carrie Rogers | 18 | 61 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | C | Geoff Phelps/ Lucy Wilding | 11 | 41 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | C | Nathan Evans/ Rhys Edwards | 10 | 40 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
102 | C | Matthew Thompson/ Charlotte Wainwright | 27 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | C | Nikki Peskett/ Nev Cole | 16 | 56 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
98 | C | Latchezar Delibashev/ Svetlana Delibashev | Non Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | D | Tim Phelps/ Elwyn Manuel | 9 | 42 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | D | Tom Delaney/ Brymore Pierce | 12 | 55 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | D | Tim Freeman/ Paul Williams | 3 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | D | Roger Moran/ Den Golding | 4 | 17 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | D | Dale Crowsley/ Mark Regan | 7 | 31 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
80 | D | Mark Fisher/ Peter Yoram Spalding | Non Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class E | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 | E | Josh Taylor/ Heather Merrison | 13 | 68 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | E | Nigel Mee/ John Fellowes | 3 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | E | Tony Clements/ Tom Ward | Non Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class F | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | F | Sacha Kakad/ James Aldridge | Non Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | F | Brian Moore/ Paul Hughes | Non Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Class H | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | H | Roger Matthews/ Tom Marrott | 1 | 18 |
Times shown like this are notional or penalised
These results became Final on Saturday 7th September 2019 at 18:20 BST